Kategorie
mototyper

Rajd Szwecji 2020 – analiza

Przed nami Rajd Szwecji! Po Rajdzie Monte-Carlo wydaje się, że w tym sezonie możemy spodziewać się każdego rozwiązania. 😀 . W ubiegłym roku bezkonkurencyjny w Szwecji okazał się Ott Tanak, który wygrał 6 z 19 oesów, chociaż na dobre, na pozycji lidera zadomowił się dopiero na drugim etapie rajdu.

W tym roku sytuacja z estońskim kierowcą wygląda inaczej. Po zmianie zespołu i fatalnym wypadku na Monte, będzie chciał udowodnić swoją prędkość, pytanie tylko czy za wszelką cenę… Z drugiej strony Hyundai i20 WRC zwyciężał już w szwedzkim klasyku, a dokonał tego w 2018 roku nie kto inny, jak lider WRC 2020 – Thierry Neuville.

Plejada nazwisk do odegrania znaczącej roli w tym rajdzie jest bardzo długa.

Sebastien Ogier wygrywał w Szwecji trzykrotnie, jednak za każdym razem za kierownicą VW Polo WRC. Po bardzo dobry występie w Rajdzie Monte-Carlo w roli faworytów wymieniany jest także Elfyn Evans. Brytyjczyk jednak nigdy nie błyszczał na śniegu, tylko raz stanął na podium i to na jego najwyższym stopni, jednak było to w jeszcze w WRC2.

Do grona faworytów należy też zaliczyć Jari-Matti Latvalę. Fin spośród całej stawki dysponuje największym doświadczeniem. Jego bilans to 16 startów, cztery zwycięstwa i sześć podium. Co ciekawe Latvala zawsze triumfował na szwedzkim śniegu za kierownicą innych rajdówek!, a ostatnie zwycięstwo wywalczył Toyotą Yaris WRC. Taki też samochodem zgłoszony jest do edycji 2020.

Rok temu na drugim stopniu podium stał Esapekka Lappi, może Fin będzie czarnym koniem imprezy? 😀

Zapraszamy do typowania wyników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *